Prosta Granola z płatków owsianych

Prosta granola śniadaniowa

Pyszna, zdrowa i chrupiąca granola śniadaniowa z płatków owsianych i bakalii, którą przygotujesz w kilka minut to idealny sposób na szybkie śniadanie.

Płatki owsiane na śniadanie

Jeśli nie umiesz gotować i myślisz, że możesz jeść jedynie gotowce to się mylisz. Oto jeden z tych przepisów, które pokochasz za prostotę wykonania i przepyszny smak. Gotowe granole czy musli ze sklepu często mają niezdrowe dodatki czy konserwanty. W tym wypadku wiesz co jest w twoich płatkach. Wystarczą jedynie ulubione błyskawiczne płatki owsiane, paczka ukochanej mieszanki bakalii i śniadanie na kilka dobrych dni gotowe.

Prosty przepis na domowe i zdrowe musli

Moja granola to także przepis dla zabieganych, którym marzy się zdrowe i pyszne śniadanie bogate w błonnik, zdrowe węglowodany złożone i witaminy. Dzięki takiej porcji energii o poranku cały dzień wyda Ci się piękniejszy. Wrzuć do płatków ulubione bakalie i orzechy, a na pewno będziesz jeść ją chętniej niż gotowe mieszanki ze sklepu. Tutaj w pełni kontrolujesz to co jest na Twoim talerzu.

Granola z patelni

Mam też dobrą wiadomość dla tych, którzy nie mają piekarnika – taką granolę przygotujesz na patelni w kilka minut. Chyba już wiesz co jutro podasz na śniadnie?

Prosta Granola z płatków owsianych
Prosta Granola z płatków owsianych

Składniki

 • 350 g płatków owsianych
 • 150 g ulubionej mieszanki bakaliowej
 • 50 g oleju rzepakowego lub oleju kokosowego
 • 50 g cukru
 • 1 łyżka cukru z wanilią
 • 1 łyżka cynamonu

Przygotowanie

 1. Na patelni rozpuść olej z cukrem, cukrem waniliowym i cynamonem. Gdy się rozpuści wsyp płatki. Praż płatki owsiane na patelni, aż będą złotobrązowe.
 2. Wystudź i wymieszaj z bakaliami.
  Przechowuj w suchym słoiku lub przewiewnej papierowej torebce.
 3. Jedz jak lubisz: z jogurtem, mlekiem, owocami, smoothie czy czymkolwiek innym.

Prosta granola śniadaniowa
Prosta granola śniadaniowa