recenzja książki Lidla Dom

Recenzja książki – „DOM o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu” wydanej przez Lidl

Na moim kanale na You Tubie wczoraj pojawił się pierwszy odcinek serii „COOKING-BOOKING”. Książki to moja pasja. Czytam od zawsze i wiele. Dlatego chciałabym podzielić się z Tobą czytelniku moją pasją i stworzyłam autorski projekt recenzji książek. Pierwszą jaką wzięłam na tapetę jest książka „DOM o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu” wydana i dystrybuowana przez sieć sklepów Lidl.

Recenzje video obejrzysz tutaj:

 

Książka „DOM o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu”

Książka została wydana przez Lidla, jako kolejna z przedświątecznych publikacji. Tak jak w przypadku poprzednich części, tej również nie kupisz w księgarni. Jak zwykle w przypadku publikacji Lidla, możesz ją odebrać po uzbieraniu 6 pieczątek. Jedną pieczątkę otrzymuje się po zrobieniu zakupów w Lidlu za min. 50 zł, w tym zakupie 1 warzywa lub owocu.

Ocena książki po okładce

Książka „DOM o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu” jest ładnie wydana. Ma twardą oprawę i przyjemne grafiki stylizowane na zdjęcia rodzinne. Jest czytelnie napisana i wzbogacona w ładne ikonografiki, które obrazują ciekawostki zawarte w tekście. Poszczególne porady są ładnie wytłuszczone w tekście, przez co łatwiej je znaleźć.

książka Lidla DOM o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu
Książka Lidla DOM o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu

Jakie treści znajdziesz w książce Lidla

Książka jest podzielona na kilka rozdziałów. W każdym z nich znajdują się porady dotyczące gotowania, prowadzenia i życia w domu. Na początku znajduje się krótki poradnik, który traktuje o solidnym zaopatrzeniu spiżarni. Zawiera również wiele ciekawych porad o przechowywaniu żywności i zaopatrzeniu funkcjonalnej kuchni, a także ciekawostki kulinarne m.in. Jak upiec bezę, czy jak nie marnować pieczywa i wykorzystać czerstwe.

Książka podzielona jest na rozdziały

• Domowe gotowanie,
• Domowe oszczędzanie,
• Domowa ekologia,
• Domowy ogród,
• Domowe zwierzaki,
• Domowe SPA.

Każdy z nich porusza tematy dotyczące lepszego funkcjonowania domu w zakresie gotowania, oszczędzania i bardziej ekologicznego stylu życia. O ile w rozdziale o gotowaniu większość rzeczy była mi znajoma, o tyle w innych rozdziałach znalazłam sporą porcję wiedzy. Ilość wody jaką marnujemy jest ogromna, a wystarczy pamiętać o kilku rzeczach, aby wyeliminować tę nieekologiczną praktykę. Warty uwagi jest też rozdział o domowych roślinach i domowym spa. Przyznam, że chciałabym poprawić swoją relację z kwiatkami, które zwykle mi wysychają, a znajduje się tam sporo ciekawych porad, m.in. jak dbać o rośliny, kiedy je przesadzać etc.

Przepisy w książce Lidla

W książce znajdziesz porcję prostych, domowych przepisów na dania, które posmakują całej rodzinie. Jest to łatwe i przystępne gotowanie z dostępnych sezonowo składników. Podoba mi się to, że książka kucharska jest podzielona na cztery pory roku. Co ułatwia znalezienie przepisów. Wszystkie przepisy są czytelne i dokładnie opisane. Według mnie poradzi sobie z nimi nawet początkujący kucharz. Wśród przepisów znajdziesz takie kulinarne klasyki jak faszerowane papryki, dżem truskawkowy, pieczony schab, mizeria, ciasto z owocami czy knedle serowe.

Ile kosztuje książka Lidla „DOM o domowym gotowaniu, domowych sprawach i domowym szczęściu”

Właściwie nic, bo otrzymasz ją za darmo do zakupów za równowartość 300 zł – 6 naklejek, 50 zł za sztukę.

Podsumowanie

Książka jest ładnie wydana i zawiera solidną porcję wiedzy, dowiedziałam się ciekawostek o roślinach domowych i przepisach na domowe maseczki i smarowidła. Zaletą, a równocześnie wadą książki jest to, że dostaje się ją do zakupów w sklepie. Zakupy i tak trzeba zrobić, więc właściwie można skierować się w tej sprawie do Lidla, ale jeśli ktoś nie ma np. dużej rodziny, zbieranie 6 pieczątek po 50 zł, a więc 300 zł, może potrwać, a w najgorszym wypadku nakład książek może się już skończyć.

Moja ocena książki

Według mnie to solidna propozycja do osób, które chcą nauczyć się gotować tradycyjne polskie dania. Nie znajdziesz tu kuchni Fusion i wymysłów w stylu orientalnym. To domowa, polska kuchnia, zgodna z tytułem książki. Uważam, że temat jest potraktowany solidnie, przedstawiony w sposób czytelny i wzbogacony o zdjęcia, które do niego pasują. Nie znajdziesz tutaj przerostu formy nad treścią, którą ostatnio często można zobaczyć w literaturze kulinarnej. Książka zdecydowanie jest do SchrupAnia.

Ocena 4,5/5

O książce poczytacie także na stronie producenta : tutaj